Home » Uncategorized » Ministerstwo Przemysłu i Handlu wyda dodatkowe środki w celu wspierania działalności gospodarczej.

Ministerstwo Przemysłu i Handlu wyda dodatkowe środki w celu wspierania działalności gospodarczej.

Ministerstwo Przemysłu i Handlu (MPO) ogłosi nowe programy dofinansowań w ramach  programu innowacji, rozwoju i ICT, które są częścią Programu Operacyjnego i Innowacji Przedsiębiorstw (OPEI). W sumie, firmy czeskie będą mogły starać się o około 6 miliardów koron czeskich.

Ministerstwo Przemysłu i Handlu, krok ten jest również odpowiedzią na niekorzystną sytuację w zakresie rozwoju rolnictwa w niektórych regionach Czech.  „Programy operacyjne skierowane będą do dwóch krajów Moravskoslezský i Ústecký. Działania te są jest jednym z działań antykryzysowych rządu w celu poprawienia sytuacji w strukturalnie dotkniętych regionach. Celem tych działań jest poprawa konkurencyjności przedsiębiorstw i wsparcie tworzenie miejsc pracy w regionie „, mówi Jiří Cienciala, Minister Przemysłu i Handlu.

Poziom dofinansowania będzie na poziomie 50 procent poniesionych kosztów w związku z projektem. Program innowacja, rozwoju i ICT w ramach nowych dofinansowań będzie wspierał nowe sektory działalności w regionie, takich jak rozwój MedTech, nanotechnologii i innych.

Druga oś priorytetowa programu OPPI najbardziej koncentruje się i wpływa na rozwój  i tworzenie nowych miejsc pracy. Od 2007r. w ramach osi powstało prawie 13 900 nowych miejsc pracy.

Wsparcie w ramach Programu Rozwoju ma na celu poprawę wyposażenia technicznego przedsiębiorstw zakupu nowoczesnych technologii . To dotyczy całego regionu Moravskoslezský i Ústecký oraz regionów z bezrobociem powyżej średniej krajowej. Program innowacyjny ma służyć wykorzystaniu wyników  badania i rozwoju. Korzyść dla wybranych regionów ma polegać na tym, że będą miały zwiększony poziom maksymalny dotacji z 50 mln CZK do 75 mln CZK. W ramach programu ICT dofinansowana będzie  dostawa nowych systemów informatycznych , rozwiązań ICT, nowych produktów, oprogramowania i usług.

 

Ogłoszenie trzech programów dofinansowań planowane jest na koniec października i listopada tego roku. Informacje o ogłoszeniu ich pojawią się na naszej stronie, a także informacja o nich będzie na stronach rządowych i instytucji zajmujących się programowanie środków unijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytanie? Wyślij do nas email ! Porazmawiaj z nami !

← Prev Step

Dziękujemy za kontakt. Odezwiemy się tak szybko jak to będzie możliwe.

Please provide a valid name, email, and question.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Delete History