Home » firma Czechy » Konto firmowe

Konto firmowe

bank-300x240

Czy prowadząc działalność gospodarczą w Czechach trzeba posiadać specjalne konto firmowe w banku?

Ktoś kto równocześnie jest zatrudniony i prowadzi działalność i w ciągu roku, wystawia trzy faktury może przyjmować  je na konto osobiste.

Nigdzie nie jest zapisane, że przedsiębiorca powinien mieć specjalne konto, które banki oferują w ramach usług dla biznesu.  Jednak sugerujemy utworzenie nowego konta w jednym z małych banków, w których nie są pobierane opłaty za prowadzenie rachunku firmowego.

Żadna ustawa  nie przewiduje, że przedsiębiorca musi mieć osobne konto w banku, ale nie polecam to rozwiązanie„, mówi doradca podatkowy Blanka Markova. W przypadku korzystania z prywatnego konta, należy przesłać do wglądu wyciągi z konta osobistego, a to oznacza, że urzędy mają wgląd do wszystkich płatności, w tym prywatnych płatności. Nie  sądzę, że jest  konieczne, aby pokazać wszystko, może to spowodować niepotrzebne pytania „, mówi doradca.

Jednakże, jeśli prowadzisz działalność bardziej intensywną, warto przyjrzeć się strukturze dochodów i wydatków. Na przykład, jeśli przedsiębiorca często wysyła pieniądze za granicę, mogą być korzystne konta, dla których płatności zagraniczne są znacznie obniżone.

Niektóre banki oferują specjalne konta dla poszczególnych branż zawodowych. Są one np. dla notariuszy i prawników, konta takie oferują Citibank, Era Bank, UniCredit Bank. Specjalne konto mogą otworzyć lekarze lub farmaceuci.

Jeśli rozważasz otwarcie konta firmowego, nie musisz martwić się o wysokie koszty. Czasy, kiedy trzeba było zapłacić kilka tysięcy koron dawno już minęły. Dzisiaj, aby otworzyć firmowe konto spokojnie wystarczy 100 CZK.

Aopłat za prowadzenie konta? Nie muszą być żadne opłaty. Na przykład,Fiobankmaprzelewy, podstawowe usługi  nieodpłatne. „Ponadto bezpłatne udostępniamyklientominterfejs dozautomatyzowanegokontai powiązania go zoprogramowaniem księgowym,” wyjaśnia JánFranekzBiura PrasowegoFioBanka.

Podstawowe konta dla przedsiębiorców są również darmowe m.in. w  Sberbank, mBank i do końca roku w Equa bank.  AirBankiZuno, banki od którychmożna by oczekiwaćtanichusług, nie oferują  firmowych kont.

Era Bank oferuje konto firmowe za 50 CZK, LBBW 150 – 1 200 CZK na miesiąc w zależności od wybranych usług. Citibank za zarządzanie kontem firmowym Złotym pobiera opłatę 500 CZK, ale jeśli saldo na koncie jest w minimalnej wielkości 1,5 mln CZK, wtedy prowadzenie konta nic nie kosztuje.

Pięćset koron zapłacą również klienci biznesowi eKonta Komplet prowadzonego przez Raiffeisenbank. Co w zamian otrzymujemy? Mamy płatności zagraniczne za 50 koron, obsługę prawną, wybór za darmo z wszystkich bankomatów w Czechach i za granicą,  wydanie kredytu do rachunku  bieżącego lub prowadzenie kont w dziewięciu walutach. Skromniejsze klienci mogą zapłacić  za konto Start 99 CZK miesięcznie.

Za 99 koron miesięcznie przedsiębiorca może otworzyć konto  Komerční banku.  Rachunek zawiera darmowe wypisy miesięczne, międzynarodową kartę kredytową , obsługę 10 przelewów w miesiącu przez bankowość internetową i telefoniczną.

W stu koronach zmieści się również konto  České spořitelny – za 92 CZK mamy jedną usługę za darmo. Jeśli zdecydujemy się na darmowe płatności przychodzące, należy wziąć pod uwagę, że trzeba będzie zapłacić za płatności wychodzące.

Pełna lista banków oferujących konta firmowe znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytanie? Wyślij do nas email ! Porazmawiaj z nami !

← Prev Step

Dziękujemy za kontakt. Odezwiemy się tak szybko jak to będzie możliwe.

Please provide a valid name, email, and question.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Delete History