Home » firma Czechy » Elektroniczne faktury czeka rewolucja

Elektroniczne faktury czeka rewolucja

Używanie elektronicznych faktur wkrótce może stać się jeszcze prostsze i powszechniejsze. W przygotowaniu jest nowy standard, który powinien uprościć płatności.

Przygotowuje się wprowadzeni faktur elektronicznych w standardzie B2C-ISDOC, co powinno uprościć płatności, ułatwić komunikację i wysyłanie e-faktur do bankowości elektronicznej. Nad rozwiązaniami pracują Česká bankovní asociace (ČBA) a ICT Unie. Ostateczna forma standardu powinno zostać opublikowane na początku kwietnia.

Jednym z głównych celów nowego standardu jest ujednolicenie procedur przesyłania faktur elektronicznych bezpośrednio do klientów na ich system e-bankowości. Systemy bankowe będą w stanie sprawdzić fakturę i za potwierdzeniem automatycznie przesłać przelew za daną fakturę. Znacznie zmniejszy to błędy popełniane przy wypełnianiu przelewów. Faktury będą mogły być również archiwizowane w systemie bankowości elektronicznej, dzięki czemu zarówno faktury jak i wyciągi będą w jednym miejscu, a zarazem dostępne z każdego miejsca za pośrednictwem Internetu. System bankowości zagwarantuje także wysoki poziom bezpieczeństwa przechowywania dokumentów.  Wprowadzenie tego standardu powinno znacznie zwiększyć obiekt faktur w formie elektronicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Masz pytanie? Wyślij do nas email ! Porazmawiaj z nami !

← Prev Step

Dziękujemy za kontakt. Odezwiemy się tak szybko jak to będzie możliwe.

Please provide a valid name, email, and question.

Powered by LivelyChat
Powered by LivelyChat Delete History